GNEEASTM A517 nyomástartó edény acéllemezegy nagyszilárdságú, edzett és edzett ötvözött acéllemez, amelyet kifejezetten fúziós hegesztésű kazánokhoz és egyéb nyomástartó edényekhez terveztek. Megfelel az ASTM A517/A517M-17 (2023) szabványnak, kiváló szívósság, nagy szakítószilárdság és megbízható hegeszthetőség jellemzi, így az első számú választás a nagynyomású és magas hőmérsékletű ipari környezetben.
Az acélgyártás és -export terén több éves tapasztalattal rendelkező professzionális gyártóként a GNEE testreszabott ASTM A517 acéllemezeket kínál, hogy megfeleljen a globális energia-, vegy- és energiaiparban tevékenykedő ügyfelek változatos igényeinek.
Mi az az ASTM A517 acéllemez?
ASTM A517 nyomástartó edény acéllemeze anagy -szilárdságú edzett és edzett ötvözött acélnyomástartó edényekben és kiemelkedő szilárdságot és szívósságot igénylő szerkezeti alkalmazásokhoz tervezték. Kiváló mechanikai teljesítményével, nagy folyáshatárával és jó hegeszthetőségével az ASTM A517 széles körben használatos az olyan igényes iparágakban, mint az olaj- és gázipar, az energiatermelés és a nehézberendezések gyártása.
GNEE acélprémium ASTM A517 acéllemezeket szállít szigorú minőség-ellenőrzéssel, gyors szállítással és teljes körű tanúsítvánnyal a globális projektekhez.
Elérhető fokozatok:
- ASTM A517, A fokozat
- ASTM A517, B fokozat
- ASTM A517 C fokozat
- ASTM A517, D fokozat
- ASTM A517, E fokozat
- ASTM A517, F fokozat
- ASTM A517, H fokozat
- ASTM A517, J fokozat
- ASTM A517 Grade P
- ASTM A517 Q osztály
- ASTM A517 Grade S
A különböző minőségek különböző szilárdsági szintet és vastagságot biztosítanak.

ASTM A517 acél kémiai összetétele (tömeg%)
|
Elem |
A fokozat |
B fokozat |
E fokozat |
F fokozat |
H fokozat |
P évfolyam |
Q fokozat |
S fokozat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
szén (C) |
0.15-0.21 |
0.15-0.21 |
0.12-0.20 |
0.10-0.20 |
0.12-0.21 |
0.12-0.21 |
0.14-0.21 |
0.10-0.20 |
|
Mangán (Mn) |
0.80-1.10 |
0.70-1.00 |
0.40-0.70 |
0.60-1.00 |
0.95-1.30 |
0.45-0.70 |
0.95-1.30 |
1.10-1.50 |
|
Foszfor (P) |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
|
Kén (S) |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
0,035 vagy annál kisebb |
|
Szilícium (Si) |
0.20-0.35 |
0.20-0.35 |
0.20-0.35 |
0.20-0.35 |
0.20-0.35 |
0.20-0.35 |
0.20-0.35 |
0.20-0.35 |
|
Molibdén (Mo) |
0.18-0.28 |
0.15-0.25 |
0.40-0.60 |
0.40-0.60 |
0.20-0.30 |
0.45-0.60 |
0.40-0.60 |
0.10-0.35 |
|
Bór (B) |
0.001-0.005 |
0.001-0.005 |
0.001-0.005 |
0.001-0.005 |
0.001-0.005 |
0.001-0.005 |
0.001-0.005 |
0.001-0.005 |
|
Vanádium (V) |
0.03-0.08 |
0.03-0.08 |
0.03-0.08 |
0.03-0.08 |
0.03-0.08 |
0.03-0.08 |
0.03-0.08 |
0.03-0.08 |
Az ASTM A517 acél mechanikai tulajdonságai
|
Ingatlan |
Követelmény (legfeljebb 2,50 hüvelyk / 63,5 mm vastag) |
Requirement (>2,50-6 hüvelyk / 63,5-152,4 mm vastag) |
Jelentőség |
|---|---|---|---|
|
Szakítószilárdság |
115-135 ksi (790-930 MPa) |
105-135 ksi (724-930 MPa) |
Maximális igénybevétel, amelyet az anyag elviselhet nyújtás közben, biztosítva a szerkezeti stabilitást nagy nyomás alatt |
|
Hozamerősség (min.) |
100 ksi (690 MPa) |
90 ksi (621 MPa) |
Az a feszültség, amelynél az anyag plasztikusan deformálódni kezd, kulcsfontosságú a nyomástartó edényes alkalmazások tervezési korlátaihoz |
|
Megnyúlás (min.) |
16-18% (évfolyamonként változó) |
16-18% (évfolyamonként változó) |
A hajlékonyság mértéke, amely jelzi a törés előtti deformálódási képességet, csökkentve a hirtelen meghibásodás kockázatát |
|
Charpy V{0}}Notch ütközési teszt |
Különböző hőmérsékleteken meghatározott minimális értékek (pl. -50°F / -45°) |
Különböző hőmérsékleteken meghatározott minimális értékek (pl. -50°F / -45°) |
Kiváló szívósságot biztosít, különösen alacsony{0}}hőmérsékletű környezetben, megelőzve a törékeny törést |
|
Brinell keménység |
235-293 HB |
235-293 HB |
Ellenáll a felületi benyomódásnak és kopásnak, meghosszabbítja az élettartamot zord ipari körülmények között |
ASTM A517 nyomástartó edény acéllemez alkalmazási forgatókönyvei
Az ASTM A517 nyomástartó edény acéllemezét széles körben használják fúziós hegesztett kazánokban és egyéb nyomástartó edényes alkalmazásokban, főként a következő iparágakban:
- Energiaipar: Kazánok, hőcserélők és nyomástartó edények hőerőművekben, atomerőművekben és vízerőművekben
- Vegyipar: Nyomástartó edények vegyi feldolgozáshoz, tárolótartályok korrozív közegekhez és reakcióedények
- Petrolkémiai ipar: Olajfinomító berendezések, földgáztároló és szállító hajók, valamint tengeri olajplatformok
- Nehézgépek: Nyomás alatti alkatrészek mérnöki gépekben, hidraulikus berendezésekben és nehéz{0}}teherautókban
- Egyéb mezők: LNG-tárolótartályok, hidrogéntároló tartályok és nagynyomású{0}}csővezetékek energiatárolási projektekben
A GNEE ASTM A517 nyomástartó edény acéllemezének fő előnyei
1. Szigorú minőség-ellenőrzés és megfelelőség
Az összes ASTM A517 acéllemezt az ASTM A517/A517M-17 (2023) szabványnak megfelelően gyártják, szigorú hő- és termékanalízissel, hogy biztosítsák a kémiai összetételre és a mechanikai tulajdonságokra vonatkozó követelményeknek való megfelelést. Az acél elpusztult és megfelel a finom ausztenites szemcseméret-követelményeknek, egyenletes teljesítményt és nagy megbízhatóságot biztosítva. A GNEE fejlett vizsgálóberendezésekkel rendelkezik a húzási tesztek, a keresztirányú Charpy V-bevágásos ütésvizsgálatok és egyéb mechanikai tesztek elvégzésére, 99,8%-os termékminősítési arány mellett.
2. Nagy-szilárdság és kiváló szívósság
A hűtési és temperálási hőkezelés révén a GNEE ASTM A517 acéllemez finom-szemcsés martenzites vagy bainites mikrostruktúrát ér el, amely egyesíti a nagy szakítószilárdságot (akár 135 ksi) és a kiváló szívósságot. Szélsőséges nyomás- és hőmérsékleti viszonyoknak is ellenáll, így alkalmas kritikus nyomástartó edényes alkalmazásokhoz, ahol a biztonság és a tartósság a legfontosabb.
3. Kiváló hegeszthetőség és feldolgozhatóság
Az optimalizált kémiai összetétel (a szén-, mangán- és ötvözetelemek ésszerű szabályozása) biztosítja az ASTM A517 acéllemez kiváló hegeszthetőségét. Könnyen hegeszthető szokásos hegesztési módszerekkel (például ívhegesztés, gázhegesztés), nyilvánvaló hegesztési hibák nélkül, csökkentve a hegesztési nehézségeket és javítva az építési hatékonyságot az ügyfelek számára.
4. Testreszabás és rugalmas ellátás
A GNEE támogatja az ASTM A517 acéllemezek teljes testreszabását, beleértve a minőséget, vastagságot, szélességet, hosszt és felületkezelést (tisztítás, festés) az ügyfelek igényei szerint. Éves 400 000 tonnás gyártási kapacitásunkkal nagy-megrendelési igényeket tudunk kielégíteni, és rövid szállítási ciklusokat (normál rendelés esetén 15-30 nap) biztosítunk, megoldva a hosszú szállítási ciklusok problémáját a piacon.
5. Költséghatékony-és globális értékesítés utáni-szolgáltatás
Közvetlen gyártóként a GNEE kiküszöböli a köztes kapcsolatokat, versenyképes gyári árakat biztosítva az ASTM A517 acéllemezekhez (ártartomány: 500 USD{6}}910 USD/tonna, a minőségtől és a rendelési mennyiségtől függően). Globális logisztikai szolgáltatásokat (FOB, CFR, CIF, DDP) és 24 órás -értékesítés utáni támogatást kínálunk, beleértve a műszaki tanácsadást, a telepítési útmutatást és a minőségi visszajelzések feldolgozását, így biztosítva a gondtalan együttműködést ügyfeleink számára világszerte.
ASTM A517 kontra egyéb nyomástartó edényacélok
| Fokozat | Kulcsfunkció | Alkalmazás |
|---|---|---|
| ASTM A517 | Q&T, rendkívül{0}}nagy szilárdságú | Nagynyomású{0}}edények |
| ASTM A516 | Szénacél, általános rendeltetésű | Közepes{0}}nyomású edények |
| ASTM A387 | Cr-Mo-ötvözet, hőálló | Magas{0}}hőmérsékletű szolgáltatás |
Az ASTM A517 a legjobb választás, hamaximális szilárdság és súlyhatékonyságszükségesek.
Az ASTM A517 acél nemzetközi egyenértékű minősége
| Standard | Egyenértékű fokozat | Leírás |
|---|---|---|
| HU (Európa) | S690Q / S700MC | Nagyszilárdságú-edzett és edzett acél |
| DIN (Németország) | 1.8928 | Nagy -szilárdságú szerkezeti acél |
| JIS (Japán) | SHY685 / HW685 | Nagy -szilárdságú nyomástartó edényacél |
| GB (Kína) | Q690D / Q690E | Nagyszilárdságú{0}}gyengén ötvözött acél |
Megjegyzések:
A pontos egyenértékűség attól függhőkezelési, vastagsági és ütési követelmények
Az ASTM A517 tipikusan be van szállítvakioltott és edzett állapot, hasonló az EN S690Q-hoz
Elérhető méretek és szállítási tartomány
A GNEE Steel a következőkkel látja el az ASTM A517 lemezeket:
- Vastagság: 6-200 mm
- Szélesség: 1500-4000 mm
- Hossz: 3000-18000 mm
- Szállítási állapot: Edzett és tempered (Q&T)
- Felület: Sörétszórás / Festés
Egyedi méretek és feldolgozás elérhető.
Egyedi ASTM A517 acéllemez megoldások
atGNEE acél, személyre szabott megoldásokat kínálunk a nagy{0}}teljesítményű alkalmazásokhoz:
Testreszabási lehetőségek:
- Vágja-méretre-lapokatrajzok szerint
- Osztályválasztás(A, B, C, Q stb.)
- Hőkezelés szabályozása (Q&T)
- Ütésvizsgálat alacsony hőmérsékleten
- Megmunkálás és feldolgozás(vágás, ferdevágás, fúrás)
- Harmadik-fél vizsgálata(SGS, BV, TUV)
- Teljes MTC minősítés(HU 10204 3.1 / 3.2)
GYIK – ASTM A517 nyomástartó edény acéllemez
Mit jelent az A517 acél?
US T-1 acél anyagok
ASTM A517 egyenértékűUS T-1 acél anyagok. Az A517 acélt jellemzően fúziós hegesztésű kazánokban és egyéb nyomástartó edényekben, míg az A514 acélt gyakran hegesztett hidakban és egyéb szerkezetekben használják. Az A514 acél egyenértékű az US A709 HPS 100W acéllal is.
Mi a különbség az A514 és az A517 között?
Az ASTM A514 a hegesztett hidakban és más szerkezetekben történő felhasználásra szánt, nagy-hozamú-szilárdságú, edzett és edzett ötvözött acéllemezek szabványos specifikációja. Az ASTM A517 nagyszilárdságú, edzett és edzett ötvözött acéllemezeket takar, amelyeket fúziós hegesztésű kazánokban és egyéb nyomástartó edényekben való használatra terveztek.
Mik az ASTM A517 Grade F mechanikai tulajdonságai?
Az ASTM A517 Grade F egy nagyszilárdságú, edzett és edzett ötvözött acéllemez, amelyet nyomástartó edényes alkalmazásokhoz terveztek. Az A517 Grade F 2,5 hüvelyk vastagságig kapható, és aminimális folyáshatár 100 ksi. Az ASTM A517 Grade F megköveteli a Charpy V{2}}notch behatás tulajdonságait is.
Mivel egyenértékű az SA 517?
A517 Gr. S és SA517 Gr. S azonos osztályú,ASTM A517/A517Mmegfelel az ASME SA-517/SA-517M-nek.
Mi a különbség az SA 516 és az SA 517 között?
Az SA 517 Grade Q nagynyomású-reaktorokban, LNG-tárolókban és nukleáris tartályokban használatos, ami akár 30%-os súlymegtakarítást is kínál az SA 516 osztályokhoz képest. Nagy szilárdsága csökkenti az anyagfelhasználást, a nikkeltartalma pedig alacsony hőmérsékleti szívósságot biztosít, és ideális kriogén alkalmazásokhoz.
Mire használható az ASTM A517?
Nagy -szilárdságú nyomástartó edényekhez és nagy teherbírású{1}}szerkezetekhez használják.
Mitől különleges az ASTM A517?
Edzett és temperált állapota nagyon nagy szilárdságot és szívósságot biztosít.
Melyik fokozat a legnépszerűbb?
A Q minőséget széles körben használják nagy folyáshatára miatt.
Az ASTM A517 hegeszthető?
Igen, megfelelő hegesztési eljárásokkal és szükség esetén előmelegítéssel.
Milyen iparágak használják az ASTM A517-et?
Olaj és gáz, erőművek, offshore, bányászat és nehéz berendezések.
Mekkora az A517 folyáshatára?
Jellemzően körülbelül 690 MPa vagy magasabb, minőségtől függően.
Mi a megfelelő EN fokozat?
Az S690Q egy általános megfelelője.
Az ASTM A517 testreszabható?
Igen, a méret, a tesztelés és a feldolgozás személyre szabható.
Mi a szállítási feltétel?
Kioltott és temperált (Q&T).
Mi a különbség az ASTM A517 és más nyomástartó edény acéllemezei (például ASTM A516) között?
Az ASTM A517 egy nagy -szilárdságú edzett és edzett ötvözött acéllemez, nagyobb szakítószilárdsággal (115-135 ksi) és folyáshatárral (min. 90-100 ksi) az ASTM A516-hoz (szénacél lemez) képest. Alkalmas nagy nyomású, magas hőmérsékletű kritikus alkalmazásokhoz, míg az ASTM A516 jobban megfelel az általános nyomástartó edényekhez, amelyek alacsonyabb szilárdsági követelményekkel rendelkeznek.
Biztosíthat-e a GNEE nem szabványos vastagságú vagy méretű ASTM A517 acéllemezeket-?
Igen. A GNEE fejlett gyártóberendezésekkel rendelkezik, és az ügyfél rajzai vagy követelményei szerint testreszabott vastagságú (a minőséghatáron belül), szélességű és hosszúságú ASTM A517 acéllemezeket tud gyártani, kielégítve a különböző projektek speciális igényeit.
Milyen tanúsítványokkal rendelkezik a GNEE ASTM A517 acéllemez? Meg tudja-e felelni a nemzetközi projektek követelményeinek?
ASTM A517 acéllemezeink megfeleltek az ISO, SGS, BV, CE, API tanúsítványoknak, teljes mértékben megfelelnek az ASTM nemzetközi szabványoknak. Széles körben alkalmazták őket nemzetközi projektekben Délkelet-Ázsiában, a Közel-Keleten, Afrikában és Európában, és megfelelnek a különböző nemzetközi- harmadik fél intézmények minőségellenőrzési követelményeinek.
Forduljon hozzánk személyre szabott ASTM A517 nyomástartó edény acéllemezéhez
A GNEE az ASTM A517 nyomástartó edények acéllemezeinek professzionális gyártója és exportőre, gazdag tapasztalattal a globális ügyfelek kiszolgálásában. Akár szabványos, akár testreszabott termékekre van szüksége, kiváló-minőségű termékeket és professzionális szolgáltatásokat tudunk nyújtani a költségek csökkentése és a projektek hatékonyságának javítása érdekében.
Hívjon minket most: +86 15824687445
Írjon nekünk e-mailt: alloy@gneesteelgroup.com
Számos első osztályú berendezésre támaszkodva, például CNC nyírógépre, présfékezőgépre, egyengetőgépre, hengerhajlítógépre, lapos rúdgépre, sorjázógépre stb., a GNEE STEEL különféle fél-termékeket és kiterjedt alakítási szolgáltatásokat tud nyújtani az ügyfeleknek.
GNEE ACÉLFELDOLGOZÁS










1.CTL & SL SZOLGÁLTATÁS (141 készlet)
Jelenleg a GNEE STEEL számos fejlett CTL/SL berendezést importált Olaszországból és Koreából, és testreszabott CTL/SL szolgáltatásokat tud nyújtani a hidegen hengerelt rozsdamentes acéltól és szénacéltól a melegen hengerelt rozsdamentes acélig és szénacélig, valamint szalagokig és ultraszéles lemezekig.
CTL LÉTESÍTMÉNYEK
Maximális hossz: 16500 mm
Maximális szélesség: 2200 mm
Maximális vastagság: 25,4 mm
Maximális hozamerősség: 1500 MPa
SL LÉTESÍTMÉNYEK
Maximális szélesség: 2200 mm
Maximális vastagság: 18 mm
Maximális résmennyiség: 31
Maximális hozamerősség: 1200Mpa


2.VÁGÁSI SZOLGÁLTATÁS
A GNEE STEEL sok fejlett vágógépet importált Németországból, Svédországból, Amerikából és Japánból, beleértve a plazmavágó gépet, vízsugárvágó gépet, lézervágó gépet, lángvágó gépet és fűrészgépet. Az ügyfelek szerteágazó igényeinek kielégítése érdekében a GNEE STEEL fészekben működő multi{1}}vágási módszereket és intenzív termelést is alkalmaz a termelési kapacitás javítása és az ügyfelek költségeinek megtakarítása érdekében.
Lézeres vágógép
Maximális vágási hossz: 40 000 mm
Maximális szélesség: 4600 mm
Max vastagság: 100mm
Lángvágó gép
Maximális vágási hossz: 40 000 mm
Maximális szélesség: 8000 mm
Maximális vastagság: 500 mm

Plazmavágó gép
Maximális vágási hossz: 30 000 mm
Maximális szélesség: 5000 mm
Max vastagság: 100mm
Vízsugaras vágás-
Maximális vágási hossz: 12 000 mm
Maximális szélesség: 4010 mm
Maximális vastagság: 250 mm

3.ALAKÍTÁSI SZOLGÁLTATÁS
Acéllemez tekercshajlítás
Maximális hengerlési vastagság: 200 mm-ig
Maximális szélesség: 4200 mm


Automata hajlítógép{0}}Nyomja meg a féket
Maximális hajlítási képesség:3000 tonna
Max hajlítási hossz:15 000 mm
Szakértő a nagy-szilárdságú és kopásálló-acélok hajlításában



Lyukasztógép
Maximális szélesség: 3070 mm
Maximális vastagság: 8 mm
Max nyomás: 250t

BEVELING SZOLGÁLTATÁS
A GNEE STEEL ferde platform élmarógéppel, élgyaluval, láng-/plazma horonyvágó géppel, lánghoronyvágó robottal, asztali leélezőgéppel, portálgyalukkal és egyéb fejlett berendezésekkel rendelkezik, amelyek biztosítják az ügyfelek számára alkatrész-előkészítési szolgáltatásokat, a V{0}}típusú, Y{1}}típusú, Y{1}}típusú, X- és ilyen garanciális, valamint U-típusú hegesztési és hornyolási folyamatok napi feldolgozását. termékek összeszerelése.
Marás:
Maximális vágási hossz: 18 000 mm
Maximális szélesség: 4500 mm
Maximális vastagság: 120 mm


Levágás:
Maximális hossz: 16 000 mm
Maximális vastagság: 80 mm

GYÁRTÁSI SZOLGÁLTATÁS
A GNEE STEEL rendelkezik CNC Portal{0}} típusú fúró- és marógéppel, CNC padlófúró- típusú fúró- és marógéppel, függőleges precíziós 5- tengelyes marógéppel, portál típusú gyalugéppel, függőleges esztergagéppel, hengeres csiszológéppel, hidraulikus gyalugéppel és CNC esztergagéppel, és nagyméretű alkatrészeket és szerkezeti alkatrészeket biztosíthat.
Gantry típusú fúró- és marómegmunkáló központ
Maximális hossz: 48000 mm
Maximális szélesség: 12500 mm
Maximális magasság: 8000 mm
Maximális átmérő: 10500 mm

Mély{0}}lyukfúró berendezések
Maximális fúrási mélység: 1100 mm
Max furatátmérő: φ80mm
Maximális átmérő: φ4500 mm

MMulti{0}}lyukfúró berendezések
Maximális hossz: 13 000 mm
Maximális szélesség: 10 000 mm
Max furatátmérő: φ105 mm
Maximális fúrási mélység: 250 mm

Padlófúró és marógép
Maximális hossz: 24 000 mm
Maximális magasság: 8000 mm
A lemezjátszó méretei: 9x5m

Függőleges eszterga
Maximális magasság: 6000 mm
Maximális átmérő: φ22,00 mm

Automatizált élmarógép
Az automatizált élmarógép a nagy teherbírású{0}}maróberendezések egyik vezető terméke. Elsősorban rozsdamentes acélból, szénacélból és speciális acélminőségekből készült nagy-formátumú lemezek hegesztési hornyainak előkészítésére (ferdítésére) használják. Maximum 90 mm vastagságú, 16 méter hosszú és 4 méter széles lemezeket képes feldolgozni.
Kettős maróegységgel és teljesen automatikus marófej-cserélő rendszerrel van felszerelve, amely lehetővé teszi az automatikus 4 él levágást. Kiemelkedő tulajdonsága a hullámos lemezek és szabálytalan alakú termékek marásakor alkalmazott profilozási technológia, amely biztosítja a horony abszolút konzisztenciáját a marás után.
Speciálisan kialakított marófejekkel rendkívül nehéz és összetett horonyprofilokat tud egyetlen menetben elkészíteni.
Anyagok:Sima szénacél, nyomástartó edényacél, kopásálló-acél, nagy-szilárdságú acél, rozsdamentes acél, nikkel-alapú ötvözetek stb.
Szélesség:1200 - 4200 mm
Hossz:5800 - 16000 mm
Vastagság:5 - 90 mm
Súly:35 tonnáig
Ez az élmarógép a világ első számú automatizált ferde maró berendezése. Kiváló szerkezeti kialakításával és fejlett adatalgoritmusaival teljes automatizálást ér el a lemezészleléstől a tényleges marási folyamatig, jelentősen javítva a feldolgozási hatékonyságot, miközben garantálja a nagy pontosságot.
- Feldolgozási pontosság
Hosszúság pontossága:±1 mm, ha L < 10m; ±2 mm, ha L > 10 m;
Szélesség pontossága:±1 mm;
Átlós pontosság:±2 mm;
Gyökérfelület pontossága (tompa él):±1 mm Y-hornyokhoz; +0.5mm az X- hornyokhoz.
- Feldolgozás hatékonysága
A feldolgozás hatékonysága több mint 10-szerese a hagyományos élmaró vagy élgyalu berendezésekének.
HŐKEZELÉS
Hőkezelő kemence
Maximális kemence mérete: 36x12x13,5 m
Max névleges hőmérséklet: 1100 fok
Maximális rakodási kapacitás: 800 t

Nyomástartó edények hőkezelése
Bányászati berendezések hőkezelése
Csőlap hőkezelése
Nyomástartó edényfej hőkezelése

Ügy:Acéllemezek szállítása 100 000 m³-es, teljes körű ammónia tároló tartály projekthez
A GNEE STEEL jelenleg is részt vesz aegy 100 000 m³-es teljes konténment ammónia tároló tartály projekt beszerzési szakasza, amely kiváló{0}}minőségű acéllemezeket szállít a kritikus tartályelemekhez. Az ammónia korrozív jellege és annak veszélye miattAmmónia stresszkorróziós repedés (SCC), a projekt szigorú kohászati ellenőrzést igényel az anyagok szerintEN 10028-3 szabványok.
Ennek a projektnek az egyik legfontosabb műszaki követelménye aa tényleges hozamerő (Re) szigorú korlátozásaminden NL2 minőségű anyaghoz. Az SCC-kockázatok megelőzése érdekében az ammóniatároló környezetekben aa tényleges folyáshatár nem haladhatja meg a 390 MPa-t, függetlenül a szabványos vagy lemezvastagság tartományokban megadott névleges értékektől. Ez a követelmény magasabb követelményeket támaszt az acélgyártási folyamat szabályozásával, a hőkezelési stabilitással és az anyagvizsgálattal szemben.

Nyers, nagyszilárdságú{0}}acéllemezek készen állnak a 100 000 m³-es teljes konténment ammóniatároló tartály gyártására
Projekt anyagok és műszaki követelmények
A projekt elsősorban használP355NL2 és P275NL2 normalizált nyomástartó edény acéllemezek, amelyeket kiváló szívósságuk és hegeszthetőségük miatt széles körben alkalmaznak alacsony{0}}hőmérsékletű tárolótartályokban.
A legfontosabb műszaki adatok a következők:
- Anyag fokozatok:P355NL2 és P275NL2 (normalizált)
- Termőerő:Normál minimum / Maximum korlátozott390 MPa
- Keménység:Legfeljebb 225 HBW alapanyagban
- Ütésvizsgálat:Charpy{0}}V bevágás teszt itt-50 fok, minimum 27J
- Tanúsítvány:EN 102043.1 tanúsítvány, opcionális3.2 tanúsítás
Ezek a szigorú követelmények biztosítják, hogy az acéllemezek megőrizzék stabil mechanikai tulajdonságait és magas ellenállást az ammónia által kiváltott feszültségkorrózióval szemben a hosszú távú-működés során.

Acéllemezek precíziós hengerlése és íves szakaszokra alakítása a 100 000 m³-es ammóniatároló tartályhoz.
Projektlemez mennyiségek és vastagságeloszlás
Ennek az ammóniatároló tartályprojektnek a teljes acéligénye több ezer tonna, főleg a különböző tartályszakaszok között:
P355NL2 – Belső és külső tartályhéjlemezek
- Alsó héjú tanfolyamok:50 mm vastagság – kb. . 2 000 tonna
- Középhéjú tanfolyamok:25 mm vastagság – kb. . 1 400 tonna
- Felső héjú tanfolyamok:10 mm vastagság – körülbelül . 500 tonna
P275NL2 – Tartály alsó lemezek
- Vastagság:10–15 mm – kb. . 750 tonna
P275NL2 – Függesztett tetőszerkezet
- Vastagság:5–8 mm – kb. . 180 tonna
S275JR – külső tető (környezeti szerkezet)
- Vastagság:10 mm – kb. . 450 tonna
A tartálygyártás hatékonyságának javítása és a kerületi hegesztések csökkentése érdekében a projektnek is szüksége vanszéles acéllemezeka hegesztési kötések minimalizálása, ami segít csökkenteni az SCC lehetséges kockázatát ammónia üzemi körülmények között.

Formált acélszegmensek burkolt és rackbe épített védelem érdekében, készen áll a 100 000 m³-es ammóniatároló tartály szerelésére.
A GNEE STEEL nagy{0}}precíziós acéllemez hengerlési és hengergyártási megoldásokat kínál a tartálygyártók számára világszerte.Gyors árajánlatért küldje el nekünk lemezspecifikációit vagy gyártási rajzait.
| TÍPUS | FOKOZAT | MŰSZAKI ADATOK |
| Szénacél / alacsony ötvözetű tekercs | Q235A/B/C/D/Q355B(Q345B)/C/D/E/SS400/SAPH400-C/ASTMA283, C fokozat |
0,7-2,0*1250/1500mm*C 2,3-19,5*1250/1500/1800/2000mm*C |
| Közepesen nehéz lemez | Q235B/Q355B(Q345B)/C/D/E | 6,0-200x150mm-4000mmxL |
| Hajólemez |
Q245R/Q345R/HP295/SA516MGR485/SA516GR70/P355NL2/P275NL2/ S275JR//SPV490/ASTM A537 Class 1/Class 2 |
2,5-120x1500mm-3000mmxL |
| Nagy szilárdságú acél |
510L/610L/700L/750L/BS600MCK4/BS700MCK2/BS700MCK4/ BS960E/BWELDY700QL2/L4/BWELDY960QL4/HG60D/70D/785D/ Q460D/Q550D/690D/690E/TQ600MCD/TQ700MCD/S700MCD/ WYS600/700/STRENX700MCE/Q490E/Q490D |
1,2-60x 1500mm-2500mmxL |
| Mintás acél | HQ235A|B | 1,2-60x 1500mm-2500mmxL |
| Kopásálló-acél |
NM360/400/450/500/NM300TP/400TP/450TP/ ABREX400/450/500/B-HARD450XKY/ CREUSABRO4800/8000/EH C400LE/450LE/500LE/ |
3,0-50x1250mm-3300mmxL |
| Hidegen hengerelt tekercs | DC01/RECC/REDT/SPCC/ST12 | 0,5-3,0x1250mm-1500mmxC |
| Horganyzott lemez | DC51D+AZ/DC51D+Z/DX51D+Z/SGH340+Z275/Z275/Z120/S350GD+ZM275 | 0,45-3,0x1250mm-1500mmxC |
| Pácolt tekercs | DD11/SPHC | 2,0-6,0x1500xC |
Rozsdamentes acél anyag- és felületi specifikációk
| TÍPUS | FOKOZAT | VASTAGSÁG | FELÜLET |
| Ausztenites | 304/304H/304L/304J1 | 0,25-150 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Ausztenites | 321 | 0,4-80 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Ausztenites | 316/316L/317L/316Ti | 0,3-80 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Ausztenites | 201(J1/J2/J5) | 0,35-12 mm | 2B/NO.1/1D |
| Ferrit | 430 | 0,4-3,0 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL |
| Ultra tiszta ferrit | 443 | 0,4-2,0 mm | 2B |
| Ultra tiszta ferrit | 436L/439/444/441 | 0,5-3,0 mm | 2B/2D |
Speciális acél/nikkel alapú ötvözet
| TÍPUS | FOKOZAT | ÉVFOLYAM (ASTM) | ÉVFOLYAM (EN) | VASTAGSÁG |
| Hőálló{0}}acél | 309S | S30908 | 1.4833 | 0,5-40 mm |
| Hőálló{0}}acél | 310S | S31008 | 1.4845 | 0,5-40 mm |
| Duplex rozsdamentes acél | 2101 | S32101 | 1.4162 | 1,5-50 mm |
| Duplex rozsdamentes acél | 2304 | S32304 | 1.4362 | 3,0-50 mm |
| Duplex rozsdamentes acél | 2205 | S32205/S31803 | 1.4462 | 0,5-60 mm |
| Duplex rozsdamentes acél | 2507 | S32750 | 1.4410 | 1,0-60 mm |
| Szuper ausztenites{0}}acél | 904L | N08904 | 1.4539 | 0,6-50 mm |
| Szuper ausztenites{0}}acél | 254SMO | S31254 | 1.4547 | 0,5-50 mm |
| Szuper ausztenites{0}}acél | 1.4529 | N08926 | 1.4529 | 0,5-50 mm |
| Szuper ausztenites{0}}acél | AL-6XN | N08367 | 1.4478 | 0,5-50 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 31. ötvözet | N08031 | 1.4562 | 1,0-50 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 800 | N08800 | 1.4876 | 0,8-50 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 800H | N08810 | 1.4958 | 0,8-50 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 800HT | N08811 | 1.4959 | 0,8-50 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 28-as ötvözet | N08028 | 1.4563 | 1,0-20 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 20-as ötvözet | N08020 | 2.4660 | 1,0-20 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 825 | N08825 | 2.4858 | 0,8-40 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | C276 | N10276 | 2.4819 | 0,5-50 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | C22 | N06022 | 2.4602 | 1,0-50 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 625 | N06625 | 2.4856 | 0,8-20 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 400 | N04400 | 2.4360 | 1,0-20 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | 600 | N06600 | 2.4816 | 1,0-50 mm |
| Nikkelbázisú ötvözet | Tiszta Ni 201 | N02201 | 2.4061 | 0,5-20 mm |
| Titán | TA1 | Gr.1 | 1. osztály | 0,5-50 mm |
| Titán | TA2 | Gr.2 | 2. osztály | 0,5-50 mm |
Népszerű tags: astm a517 nyomástartó edény acéllemez, Kína astm a517 nyomástartó edény acéllemez gyártói, beszállítói, gyár, CSA tanúsítás a nyomás edény acélhoz, Környezetbarát nyomás edény acél, acél nyomásállóság ellenállása, Nyomó edény acél, A nyomásbiztonsági edény acél biztonsága, forrásnyomás edény acél











